در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه

درب ضد حریق با تاییدیه اتش نشانی درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه

آگهی رایگان
2 ماه قبل

درب ضد حریق ، درب ضد سرقت ، سینی کابل خرید مستقیم از سازنده بدون واسطه درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه

آگهی رایگان
7 ماه قبل

درب ضد حریق درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه

آگهی رایگان
11 ماه قبل

درب ضد حریق فلزی با تاییدیه درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه

آگهی رایگان
2 سال قبل

درب ضد حریق فلزی با شیشه و بدون شیشه

آشنایی با دربهای فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه

در این بخش از دسته بندی های درب های ساختمانی قصد داریم تا اطلاعاتی پیرامون موضوع درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه هستند ارائه دهیم تا با آشنایی بیشتر در این خصوص اقدام به خرید یا درج توضیحات برای صاحبان کسب و کار در این حوزه بکار آید با ما همراه باشید.

درب ضد حریق چیست؟

قبل از آن که بدانیم که درب ضد حریق چیست باید به این موضوع اشاره کنیم که همان گونه که اطلاع دارید براساس مقررات ملی ساختمان ، دربی را ضد حریق مینامند و از لحاظ استاندارد آن را تایید میکنند که طی انجام آزمایشات درب ضد حریق ، دارای شرایط محافظت و مقاومت خوبی در برابر شعله آتش وگرمای زیاد  باشد و باز همان گونه که میدانید یک درب کامل شامل اجزای معین و مشخصی است که روی هم رفته باعث ایجاد مقاومت در برابر گرمای زیاد و عوامل خارجی میشود.

تفاوت درب ضد حریق و درب معمولی

در این قسمت اطلاعات لازم را پیرامون موضوع تفاوت میان درب ضدحریق با درب معمولی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

یک درب هنگامی به نام درب ضدحریق خوانده میشود که یک نمونه از آن در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار گیرد و تاییدیه ی لازم را دریافت کند و همچنین میتوان بر طبق آزمون استاندارد مقاومت، درجه ی مقاومت و محافظت آن را تعیین کرد و درب های ضد حریق را این گونه درجه بندی کرد. همان طور که مشخص است، هرچه درجه مقاومت درب ها در برابر آتش بیشتر باشد قیمت آن نیاز بالطبع بالا تر خواهد بود.

اصل مهم

یک اصل مهم در ساخت درب ساختمان  که ضد حریق هستند این است که این درب ها در کارخانه به طور کامل ساخته شده و پس از سفارش مشتری این درب های از پیش ساخته شده به محل مورد نظر منتقل و بدون هیچ تغییری در درب آن را نصب میکنند.

خصوصیات درب های ضدحریق

  • باید دارای مدارک فنی ذیل باشد :

الف) دارای گزارش آزمایشات تعیین مقاومت یعنی آزمایشاتی مانند آزمایش آتش از مراکز تحقیقات ساختمان و مسکن و شهرسازی باشد.

ب) دارای تائیدیه و گزارش آزمایش حریق از مراکز و آزمایشگاه های معتبر بین المللی باشد.

ج) برای سفارشاتی که بسیار مهم و امنیتی هستند، یک نمونه ی کامل از درب را از محل ساخت با نظارت کامل به محل انجام آزمایشات حریق میبرند تا آزمایشات لازم روی آن صورت گیرد سپس در جای مناسب خود نصب میگردد.

  • میزان مقاومت درب ضد حریق و همچنین قیمت دری ضد حریق میتواند بر اساس موارد ذیل تعیین شود
  • مکانی که قرار است درب در آن نصب شود و حجم استفاده از آن
  • ابعاد و اندازه درب در محل قرارگیری
  • موادی ضدحریق که در ساخت لولا و دستگیره آن به کار رفته
  • اگر در مکانی آتش سوزی رخ داد، با بستن درب بتوانیم از گسترش آتش به سایر مکان ها جلوگیری کنیم.

 توضیحات بیشتر

اگر درب های ضد حریق ما دارای شیشه باشند، باید این شیشه ها نیز ضدحریق باشند.

قابل توجه است بدانید با گذشت 3000 سال تا به حال عمده شیشه ها از ترکیبات آهک سیلیس و سدیم ساخته شده اند که پس از انجماد برای ذوب شدن در شیشه های معمولی دمایی بالای 90 درجه نیازمند است؛ اما شیشه هایی همچون سکوریت بر خلاف دمای ذوب شیشه های معمولی باید تا حدود 700 درجه سلسیوس دما به آن وارد شده تا از استحکام بالاتری برخوردار شوند، لذا توصیه میشود در هنگام خرید درب های ضد حریق شیشه دار از سکوریت بودن و ضخامت شیشه مطمئن گردید.

مکان های مورد استفاده درب های ضد حریق شیشه ای

به طور معمول درب های ضدحریق شیشه دار را در ساختمان ها و آپارتمان ها به ندرت بکار برده میشود زیرا قیمت این درب ها از درب های ضدحریق بدون شیشه بیشتر است و لزومی به وجود آنها هم آنچنان احساس نمی شود، اما با این تفاصیل بسته به موقعیت مکانی و کاربردی مکان مورد نظر به عنوان مثال در کارگاهها و کارخانه ها این امر بیشتر به چشم میخورد و هرچه شیشه ی به کار رفته در درب ها بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

امیدواریم در هنگام سفارش و خرید حتماً با یک مشاوره زبده و کننده کار در این زمینه برای ساختمان خود مشورت لازم را گرفته و با اطلاع صحیح از قیمت موجود در بازار اقدام به خرید نمایید.

ما در وب سایت ساختمونی ها شرایطی را فراهم نموده ایم که اگر به دنبال فروشنده و تولیدکننده گان درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه و یا نصاب این نوع درب ها میگردید براحتی ایشان را بیابید و از مشاوره های آنها در امر خرید درب فلزی ضد حریق با شیشه و بدون شیشه بهره ببرید و با آنها در ارتباط باشید.

پیشنهاد ساختمونی ها

شما سروران گرامی از طریق سایت ساختمونی ها می توانید بهترین ارائه کنندگان خدمات مد نظرتان را پیدا کنید و کارهای ساختمانی تان را به آنها بسپارید ، همچنین در بخش درب ضد حریق میتوانید سایر دربهای ساختمانی ضد حریق مرتبط را ملاحظه فرمایید.

با تشکر از توجه و همراهی شما

  ثبت آگهی رایگان