در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های گروه تخریب و خاکبرداری

تخریب خاکبرداری تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان

خاکبرداری گودبرداری اجاره بابکت تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان

فروش مستقیم کیسه گونی تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان

تخریب و نوسازی آپارتمان تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان

تخریب و خاکبرداری - ساختمونی ها

ثبت خدمات تخریب و خاکبرداری در ساختمونی ها

از مراحل ابتدایی و یکی از مهم ترین، دشوارترین و پر زحمت ترین مراحل ساخت و ساز مرحله تخریب و خاکبرداری ساختمان است که علاوه بر سختی کار نیازمند ابزار و ماشین آلات مخصوصی است که حتماً باید توسط افرادی انجام شود که دارای تجربه، تخصص و دانش در این زمینه هستند.

با توجه به گسترش ساخت و ساز و دلایل متعدد از بین بردن ساختمان از جمله بازسازی ساختمان های کلنگی، تغییر کاربری زمین و ساخت و ساز جدید نیاز به تخریب سازه امری ضروری و غیر قابل اجتناب است اما باید توجه داشت که عملیات تخریب و خاکبرداری امری کاملاً تخصصی و نیازمند رعایت اصول و تمهیدات خاصی است.

تعریفی از تخریب و خاکبرداری

تخریب: به کلیه اقداماتی که جهت جدا سازی مصالح و از بین بردن ساختمان با هدف نوسازی، بازسازی، تعمیر و از بین بردن سازه انجام می گیرد تخریب گفته می شود.

عملیات تخریب دارای اصول و قوانین مخصوص به خود است و باید هنگام اجرای آن به مواردی مثل ایمنی کارکنان، کارگرها، عابرین، ساکنین ساختمان های اطراف و عدم ایجاد آلودگی صوتی و موارد دیگر توجه داشت.

تخریب ساختمان با روش های مختلفی مانند استفاده از مواد منفجره نیز امکان پذیر است اما این کار باعث از بین رفتن مواد و ضایعات ساختمانی شده در صورتی که می توان با بکارگیری روش ها، اصول تخریب و سپردن کار به افراد متخصص در این امر از این مصالح باقی مانده استفاده مجدد نمود و صرفه جویی در ساخت و ساز به عمل آورد.

خاکبرداری: عملیات خاکبرداری به معنی پاکسازی زمین پروژه پس از تخریب از انواع مصالح و مواد موجود مانند شن، ماسه، سنگ و .... جهت مسطح کردن و آماده کردن محل انجام پروژه می باشد.

کلیه مراحل خاکبرداری می بایست طبق دستور العمل ها و استانداردهای تعیین شده و با دقت بالا انجام شود تا از برداشت اضافی و از بین رفتن مصالح کف کار جلوگیری به عمل آید.

نکات حائز اهمیت در زمان تخریب

 1. اطمینان از قطع بودن آب، گاز و غیره
 2. شناسایی عوامل خطر نظیر شیشه ها و قسمت هایی که امکان ریزش دارند.
 3. عدم اجرای تخریب در شرایط آب و هوایی نامناسب
 4. شروع کار تخریب از نقطه بالا به پایین
 5. اطمینان از مقاومت راه پله ها و تخریب آنها در مراحل پایانی کار
 6. انجام کار به دست متخصصین و دارای مهارت استفاده از تجهیزات تخریب

 

نکاتی هنگام عملیات خاکبرداری

 • بررسی کامل زمین از نظر جنس و مقاومت خاک
 • از میان برداشتن تمامی مصالح اضافی از مرحله تخریب مانند پسماند های ساختمانی، تخته سنگ و غیره
 • توجه، شناسایی و حفظ تاسیسات زیر زمینی مانند فاضلاب، قنات، لوله کشی آب و گاز و غیره جهت جلوگیری از مشکلات و خطرات احتمالی هنگام عملیات خاکبرداری
 • بکارگیری افراد با تجربه و متخصص و ابزار آلات مخصوص در بخش خاکبرداری
 • توجه و حفظ ایمنی و سلامت کارکنان
 • در نظر گرفتن کلیه اصول ایمنی و تمهیدات لازم در صورت عملیات خاکبرداری در محل های در معرض رفت و آمد عمومی

نتیجه گیری

عملیات تخریب و خاکبرداری در کنار سختی کار مستلزم استفاده از ابزار و وسایل مجهز و نیروی کار با تجربه و ماهر در استفاده از آنها است تا از مشکلات احتمالی مانند آسیب به ساختمان ها و دیوارهای مجاور جلوگیری شود.

مجموعه های ارائه دهنده خدمات ساختمانی وجود دارند که عملیات تخریب و خاکبرداری را با در نظر گرفتن تمامی نکات ایمنی و استفاده از ابزار آلات به دست نیروهای زبده انجام می دهند.

شما سروران گرامي از طريق سايت ما مي توانيد بهترين ارائه کنندگان خدمات مد نظرتان را پيدا کنيد و کارهاي ساختماني تان را به آنها بسپاريد. همچنین شما ساختموني ها ي عزيز مي توانيد بنا به تخصص خود در بخش تخریب و خاکبرداری ، آگهي خود را ثبت و تبليغ نماييد.

  ثبت آگهی رایگان
<