در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های گروه تخریب و خاکبرداری

گودبرداری و سازه نگهبان در قائمشهر و جویبار تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان
4 ماه قبل

تخریب خاکبرداری تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان
10 ماه قبل

خاکبرداری گودبرداری اجاره بابکت تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان
1 سال قبل

فروش مستقیم کیسه گونی تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان
1 سال قبل

تخریب و نوسازی آپارتمان تخریب و خاکبرداری

آگهی رایگان
2 سال قبل

تخریب و خاکبرداری ساختمان - ساختمونی ها

خدمات تخریب و خاکبرداری در ساختمونی ها

از مراحل ابتدایی و یکی از مهم ترین، دشوارترین و پر زحمت ترین مراحل ساخت و ساز مرحله تخریب و خاکبرداری ساختمان است که علاوه بر سختی کار نیازمند ابزار و ماشین آلات مخصوصی است که حتماً باید توسط افرادی انجام شود که دارای تجربه، تخصص و دانش در این زمینه هستند.

با توجه به گسترش ساخت و ساز و دلایل متعدد از بین بردن ساختمان از جمله بازسازی ساختمان های کلنگی، تغییر کاربری زمین و ساخت و ساز جدید نیاز به تخریب سازه امری ضروری و غیر قابل اجتناب است اما باید توجه داشت که عملیات تخریب و خاکبرداری امری کاملاً تخصصی و نیازمند رعایت اصول و تمهیدات خاصی است.

تعریفی از تخریب و خاکبرداری

تخریب

به کلیه اقداماتی که جهت جدا سازی مصالح و از بین بردن ساختمان با هدف نوسازی، بازسازی، تعمیر و از بین بردن سازه انجام می گیرد تخریب گفته می شود.

عملیات تخریب ساختمانها دارای اصول و قوانین مخصوص به خود است و باید هنگام اجرای آن به مواردی مثل ایمنی کارکنان، کارگرها، عابرین، ساکنین ساختمان های اطراف و عدم ایجاد آلودگی صوتی و موارد دیگر توجه داشت.

تخریب ساختمان با روش های مختلفی مانند استفاده از مواد منفجره نیز امکان پذیر است اما این کار باعث از بین رفتن مواد و ضایعات ساختمانی شده در صورتی که می توان با بکارگیری روش ها، اصول تخریب و سپردن کار به افراد متخصص در این امر از این مصالح باقی مانده استفاده مجدد نمود و صرفه جویی در ساخت و ساز به عمل آورد.

خاکبرداری

عملیات خاکبرداری به معنی پاکسازی زمین پروژه پس از تخریب از انواع مصالح و مواد موجود مانند شن، ماسه، سنگ و .... جهت مسطح کردن و آماده کردن محل انجام پروژه می باشد.

کلیه مراحل خاکبرداری می بایست طبق دستور العمل ها و استانداردهای تعیین شده و با دقت بالا انجام شود تا از برداشت اضافی و از بین رفتن مصالح کف کار جلوگیری به عمل آید.

نکات حائز اهمیت در زمان تخریب

 1. اطمینان از قطع بودن آب، گاز و غیره
 2. شناسایی عوامل خطر نظیر شیشه ها و قسمت هایی که امکان ریزش دارند.
 3. عدم اجرای تخریب در شرایط آب و هوایی نامناسب
 4. شروع کار تخریب از نقطه بالا به پایین
 5. اطمینان از مقاومت راه پله ها و تخریب آنها در مراحل پایانی کار
 6. انجام کار به دست متخصصین و دارای مهارت استفاده از تجهیزات تخریب 

نکاتی هنگام عملیات خاکبرداری

 • بررسی کامل زمین از نظر جنس و مقاومت خاک
 • از میان برداشتن تمامی مصالح اضافی از مرحله تخریب مانند پسماند های ساختمانی، تخته سنگ و غیره
 • توجه، شناسایی و حفظ تاسیسات زیر زمینی مانند فاضلاب، قنات، لوله کشی آب و گاز و غیره جهت جلوگیری از مشکلات و خطرات احتمالی هنگام عملیات خاکبرداری
 • بکارگیری افراد با تجربه و متخصص و ابزار آلات مخصوص در بخش خاکبرداری
 • توجه و حفظ ایمنی و سلامت کارکنان
 • در نظر گرفتن کلیه اصول ایمنی و تمهیدات لازم در صورت عملیات خاکبرداری در محل های در معرض رفت و آمد عمومی

نتیجه گیری

عملیات تخریب و خاکبرداری در کنار سختی کار مستلزم استفاده از ابزار و وسایل مجهز و نیروی کار با تجربه و ماهر در استفاده از آنها است تا از مشکلات احتمالی مانند آسیب به ساختمان ها و دیوارهای مجاور جلوگیری شود.

مجموعه های ارائه دهنده خدمات ساختمانی وجود دارند که عملیات تخریب و خاکبرداری را با در نظر گرفتن تمامی نکات ایمنی و استفاده از ابزار آلات به دست نیروهای زبده انجام می دهند.

پیشنهاد ساختمونی ها

شما سروران گرامي از طريق سايت ما مي توانيد بهترين ارائه کنندگان خدمات مد نظرتان را پيدا کنيد و کارهاي ساختماني تان را به آنها بسپاريد. همچنین شما ساختموني ها ي عزيز مي توانيد بنا به تخصص خود در بخش تخریب و خاکبرداری ، آگهي خود را ثبت و تبليغ نماييد.

در بخش خدمات ساختمانی میتوانید سایر فعالیتهای ساختمانی را مشاهده فرمایید

  ثبت آگهی رایگان
<