در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

خرید و فروش مصالح ساختمانی

یکشنبه ۵ مرداد ۹۹ مصالح ساختمانی
  • تصویر شماره خرید و فروش مصالح ساختمانی
  • تصویر شماره خرید و فروش مصالح ساختمانی
  • تصویر شماره خرید و فروش مصالح ساختمانی
  • تصویر شماره خرید و فروش مصالح ساختمانی
  • تصویر شماره خرید و فروش مصالح ساختمانی

ثبت آگهی خرید و فروش مصالح ساختمانی در سایت ساختمونی ها

شناخت خواص و کاربرد مصالح ساختمانی برای سازندگان بنا و خریداران جزئی لازم و ضروری است و این شناخت هنگام خرید و فروش مصالح ساختمانی کمک رسان خواهد بود.

امروزه با توجه به افزایش انواع ابزار آلات و مصالح ساختمانی، تنوع در کیفیت و قیمت مصالح و همچنین ورود کالا های نا مرغوب توسط برخی افراد سود جو در این بازار، نیاز به کسب اطلاعات برای مصرف کنندگان بیشتر شده است.

اهمیت مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی پایه و اساس یک بنا می باشند و درواقع مجموعه ای از این مواد یا متریال مصرفی است که یک ساختمان کامل را بوجود می آورد؛ از این رو باید کیفیت آن مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که مواد بکار رفته در پیکره ساختمان ضامن امنیت ساکنین آن است.

کیفیت مصالح ساختمانی رابطه مستقیم با عمر مفید ساختمان دارد و در انتخاب درست آن نباید مضایقه کرد. خرید و فروش مصالح نا مرغوب در بعضی مواقع می تواند جان ساکنین ساختمان را به خطر بیاندازد.

شناخت برخی از مصالح ساختمانی

مصالح و تجهیزات ساختمانی دارای انواع و کاربردهای مختلفی است؛ از جمله این مصالح عبارتند از: سیمان، آجر، بلوک سیمانی ،گچ ، میلگرد ، سنگ ، رابیتس ، بتن ، موزاییک،  پوکه ، کاشی و... که در اینجا با برخی از پرکاربرد ترین آنها آشنا می شویم:

خرید و فروش مصالح ساختمانی - سیمان - ساختمونی ها

سیمان

سیمان یکی از اصلی ترن و مهمترین مواد مصرفی در ساختمان سازی به شمار می آید که وظیفه آن اتصال و به هم چسباندن آجرها، بلوک های سیمانی و... است و ترکیبات اصلی آن از مواد آهکی می باشد.

همچنین سیمان به دو دسته ی پرتلند و غیر پرتلند تفکیک می شود که دسته ی پرتلند آن شامل پنج تیپ می باشد.

نحوه تشخیص سیمان خوب

از راه های تشخیص سیمان مرغوب توجه به رنگ آن است که می بایست خاکستری با سایه های سبز رنگ باشد، همچنین فاقد کلوخه های سخت و دانه های آن ریز و نرم باشد، دمای سیمان باید پایین باشد و بوی سیمان حاکی از کیفیت آن دارد به این صورت که مقداری از آن را در آب حل کرده، استشمام بوی خاک حاکی از بی کیفیت بودن سیمان دارد.

خرید و فروش مصالح ساختمانی - آجر

آجر

آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت زیادی دارد و هم در بنای اصلی و هم در نمای ساختمان  با توجه به اندازه و نوع آن استفاده می شود.

آجر ها بر اساس شکل، اندازه، نحوه ساخت و ترکیبات استفاده شده در آن به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

خرید و فروش مصالح ساختمانی - سنگ

سنگ

یکی از پرکاربردترین مصالحی که می توان از آن نام برد سنگ است که به علت مقاوت بالای آن تقریباً در بخش های زیاد ساختمان از قبیل نمای سازه،کف سازی، پله ها و ... قابل استفاده است.

سنگ ها از لحاظ ترکیبات داخلی، رنگ و شکل، طبیعی یا مصنوعی به انواع گوناگونی تقسیم می شوند که با توجه به کاربرد و ظاهر آنها در صنایع بکار گرفته می شود.

بلوک سیمانی

ترکیبات تشکیل دهنده بلوک سیمانی شامل سیمان، شن، ماسه و آب می باشد.

از بلوک سیمانی به دو نوع سبک و سنگین تقسیم شده و معمولاً در ساخت دیوار و سقف از آنها استفاده می شود. سرعت در اتمام پروژه، عایق صوتی نسبتاً خوب از مزایای این نوع از مصالح است و جایگزین خوبی می تواند برای آجر باشد.

نکاتی در باب خرید مصالح

با گذشت زمان و با توجه به محدودیت منابع، انسان به فکر تغییر در رویه استفاده و خرید و فروش مصالح ساختمانی افتاد. استفاده از کاغذ های بازیافتی در بسته بندی و ترکیبات تجدید پذیر در ساخت مصالح از جمله این تغییرات می باشد که به حفظ محیط زیست کمک زیادی خواهد کرد.

میزان بکارگیری مصالح در هنگام ساخت و ساز بسیار حائز اهمیت است؛

چرا که با بکارگیری مصالح بیش از حد نیاز در ساختمان، علاوه بر بالا رفتن وزن آن، شاهد هدر رفت منابع در هنگام تخریب و ایجاد ضایعات بیشتر خواهیم بود.

نکته مهم

از دیگر نکاتی که هنگام انتخاب مصالح باید به آن توجه کنیم قابلیت تجدید پذیری و بازیافت آنها است، فلزات و نخاله های سنگ بازیافتی از نمونه هایی است که کمترین آسیب و تخریب را برای محیط زیست به همراه دارد و قیمت مناسب تری هم نسبت به مصالح مشابه که برای محیط زیست مضر هستند دارند.

خرید مصالح

در خرید مصالح نیز می توانید از چند معمار و مهندسان ساختمانی کمک بگیرید چرا که آنها با تجربه کافی که در زمینه ساخت و ساز و شناخت از برند های معتبر مصالح ساختمانی در اختیار دارند می توانند تا حد زیادی یاری گر شما باشند و نقاط ضعف و قوت ساختمانتان را به اطلاع شما برسانند.

نکات قابل توجه فروشندگان

1-ارائه  مصالح با کیفیت به مشتریان؛ فروشندگان باید رعایت انصاف را در نظر داشته و محصولی با کیفیت به مشتری عرضه بنماید.

2-راهنمایی مناسب به مشتری هنگام خرید؛ فروشنده موظف است در انتخاب و خرید محصول مورد نیاز مشتری راهنمایی های لازم را بدهد.

3-عرضه محصولات با قیمت مناسب؛ چرا که قیمت مناسب باعث جذب مشتری بیشتر شده و همچنین رضایت مشتری را نیز در پی دارد.

قیمت مصالح ساختمانی

نقشه و متراژ ساختمان و نوع مصالح مصرفی از مواردی هستند که در برآورد قیمت و مقدار مصالح مصرفی تاثیر گذار هستند. استفاده از مصالح بازیافتی و تخفیف دار می تواند هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

همیشه استفاده از مصالح گران قیمت حاکی از با کیفیت بودن آنها نیست و می توان با شناختی که از مصالح پیدا کردیم از هزینه های اضافی جلوگیری کرد.

به عنوان پیشنهاد

اگر در حال ساخت یک ساختمان هستید پیش از خرید مصالح ساختمانی بهتر است با پیمانکار ساختمان خود مشورت کنید و در این باره از آنها کمک بگیرید.

ولی اگر خرید مصالح را به عهده پیمانکار پروژه  قرار می دهید ابتدا از کافی بودن اطلاعاتش و شناخت کامل خودتان از نقشه ساختمان مطلع شوید.

یک پیمانکار دانا در کار خود می تواند با هزینه مناسبی ساختمان محکم و با دوام در نهایت به شما تحویل دهد.

شما سروران گرامی در سایت ساختمونی ها نیز می توانید با ثبت محصولات خود در زمینه عرضه مصالح ساختمانی برای کاربران عزیز این امکان را فراهم آورده تا بتوانند خدمات مورد نیاز خود را به بهترین شکل پیدا و دریافت کنند.

  ثبت آگهی رایگان