در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های درب داخلی MDF

درب ام دی اف درب داخلی MDF

آگهی رایگان
2 سال قبل

درب داخلی MDF ام دی اف | ساختمونی ها

آشنایی با درب داخلی MDF

از فراورده های چوبی ای که امروزه به وفور در صنعت چوب یافت میشود میتوان به MDF (medium density fiberboard) اشاره کرد که تولیدکنندگان و مجریان صنعت چوب بسیاری با این نوع چوب های MDF و درب داخلی MDF سر و کار دارند.

MDFها از نوعی تخته های فیبری که با حرارت و به صورت خشک تولید میشوند می باشند که ویژگی های این گونه چوب ها سبب شده است تا براحتی بتوان بر روی آنها از روکش های مختلفی از جمله ملامینه استفاده کرد، البته روکش های ملامینه مورد استفاده در ام دی اف نیز بیشتر بکار برده میشود، همچنین کاغذهای مخصوص دکوراتیوی نیز وجود دارد که پس از مخلوط نمودن با رزین خاص خود با حرارت لازمه به این تخته ها جهت فرم دهی و زیباسازی  تخته های MDF چسبانده میشوند.

انواع درب های داخلی MDF

  • درب داخلی MDF با روکش PVC

در این نوع درب ها نیز قبل از اینکه روکش PVC قرار بگیرد توسط دستگاه CNC با لیزر مخصوص بر روی تخته ها طرح های دلخواه برش داده میشود و سپس روکش PVC نیز بر روی تمامی سطوح برش خورده قرار میگیرد و سطحی صیقلی و صاف نیز بوجود می آورد، البته در برخی طرح های برجسته نیز این نوع طرح  ها به صورت جداگانه چسبانده میشوند.

  • روکش چوب

در این نوع درب ها نیز لایه نازکی از چوبهای مختلف که عمده آنها چوب ملچ می باشد را به صورت ورقی نازک بر روی تخته MDF پرس کرده و مورد استفاده قرار میدهند.

روکش های ملچ درب هایی که در داخل مورد استفاده قرار میگیرند عمدتاً با قطر سه میلی متر و درب ورودی نیز بین پنج تا هشت میلی متر استفاده میگردد.

لازم به یادآوری است که این نوع از درب های داخلی MDF با روکش چوب نیاز به رنگ آمیزی دارند.

  •  خام

عمدتاً این گونه درب ها نیز بدلیل هزینه پایین آن برای کمد دیواری های داخل اتاق ها بکار میروند و حدوداً 3 میلی متر قطر آنها می باشد و بهتر است که در هنگام استفاده از آنها از رنگ آمیزی غلطان برای یک دست درآمدن کار مورد استفاده قرار گیرد.

  • درب لیزری

اینگونه درب ها با ایجاد شیارها توسط لیزر در میان ورقه MDF طرحی به سبک چوب پیدا میکنند و نیازمند رنگ آمیزی نیز هستند.

  • درب MDF با روکش ملامینه

تخته های MDF که در کابینت آشپزخانه و کمدهای اداری توجهتان را جلب میکند همین MDF ها با روکش ملامینه بوده که بسیار پرکاربرد هستند. البته در این میان برای پارتیشن ها در ادارات از ام دی اف با قطر هشت الی شانزده میلی متر نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

پیشنهاد ساختمونی ها

شما سروران گرامی از طریق سایت ساختمونی ها می توانید بهترین ارائه کنندگان خدمات مد نظرتان را پیدا کنید و کارهای ساختمانی تان را به آنها بسپارید ، همچنین در بخش درب داخلی و چوبی میتوانید سایر دربهای ساختمانی داخلی و یا چوبی مرتبط را ملاحظه فرمایید.

با تشکر از توجه و همراهی شما

 

  ثبت آگهی رایگان