در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های درب چوبی ضد حریق

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

 درب چوبی ضد حریق

آشنایی با درب چوبی ضد حریق ساختمان

همانطور که می دانید امروزه درب های مختلفی برای قسمت های مختلف ساختمان ها ارائه می شوند که به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارند می توانند مشتریان را به شک بیندازند، از جمله این درب ها و انواع درب چوبی ، درب ضد حریق می باشد که با کمی آشنایی با مشخصات ظاهری و باطنی آن میتوان به راحتی این نوع درب ها را به خوبی شناخت.

ما در این قسمت مطالبی را حاوی پیرامون موضوع درب های ضدحریق چوبی و کاربرد آن را خدمت شما عرض می نمائیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درب چوبی ضد حریق لطفاً به نوشته های زیر دقت فرمایید و با ما همراه باشید:

انواع درب های ضد حریق

درب های ضد حریق را میتوان به 2 قسمت دسته بندی کرد

1) درب ضد حریق فلزی

2) درب ضد حریق چوبی

 اینکه در هر ساختمانی از کدام یک از درب ها استفاده شود، به سلایق و خواسته های مشتریان و همچنین به مکان و فضای مورد استفاده بستگی دارد و معمولاً از درب های ضد حریق فلزی برای اماکنی که می بایستی از امنیت و حفاظت لازم برخوردار باشند استفاده میشود، چرا که به طور معمول استحکام آنها بیشتر است، نمونه ای کاملاً بارز در این خصوص میتوان بانک ها را اشاره کرد که با استفاده از درب های ضد حریق ، امنیت این مکان ها را افزایش می دهند.

مکان های مورد استفاده

 اما از درب های ضدحریق چوبی در جاهای مختلفی از جمله آپارتمان ها، مغازه ها، رستوران ها، هتل ها و شرکت های کوچک و نسبتاً بزرگ نیز استفاده میشود.

درب ضد حریق فلزی همان گونه که از اسمشان پیداست جنسی فلزی دارد و تمام مواد به کار رفته در درب های ضد حریق فلزی باید تحت نظارت سازمان آتش نشانی باشد و آن ها را تایید کند.

نکته مهم در ساخت درب ضد حریق

در ساخت درب های ضد حریق چوبی نیز باید حتماً از چوب های خشک استفاده شود و اینکه در ساخت آنها از چه نوع درختی استفاده کنیم به نظر سازمان آتش نشانی بستگی دارد زیرا در هرسال به منظور افزایش سطح ایمنی درب ها، اصلاحیه هایی نوشته و به ثبت میرسد که سازمان هایی که از این نوع درب ها استفاده میکنند ملزم به رعایت آنها نیز می باشند.

برخی از مشخصات درب های ضدحریق چوبی

  • این درب ها کاملاً چوبی بوده و همان طور که گفته شد از چوب خشک باید باشند و آنها را معمولاً از چوب یولکا که در برابر گرما مقاومت بیشتری دارد نیز میسازند.
  • از نظر اندازه و ابعاد این درب ها نیز باید گفته شود که کاملاً سلیقه ای بوده و در هر ابعادی و به سفارش مشتری ساخته میشوند.
  • دور تا دور و تمام بخشهای این درب ها شامل لاستیک های نسوز بوده و قرار میدهند که باعث میشود هنگام آتش سوزی این لاستیک ها باد کرده و متورم شوند و فضاهای خالی تعبیه شده درب را پر کنند تا از ورود و خروج‌ دود به فضای بیرونی یا داخلی جلوگیری شود.
  • در هنگام ساخت و تولید از لولاهای ضد حریق و کشسانی استفاده میکنند که علت فنر دار بودن آنها باز شدن سریع شان هنگام مواقع اضطراری میگردد.
  • در درب ضد حریق چوبی امکان نصب جک های آرام بند نیز وجود داشته که سبب میشود درب ها به سرعت بسته نشوند و با بسته شدنشان ایجاد صدا نکنند و بر عمر آنها نیز افزوده می گردد.

پشم سنگ مورد استفاده در درب های ضدحریق

همانطور که میدانید پشم سنگ ماده ایست که عایق حرارت، آتش و صوت بوده و در صورت سفارش مشتریان به صورت ویژه در درب های ضدحریق استفاده میگردند.

پشم سنگ دمای ذوب بسیار بالایی دارد و میتوان به راحتی از این محصول به عنوان مواد ضدحریق در درب ها استفاده کرد.

در رابطه با پشم سنگ میتوان گفت که ماده ای معدنی است که در سنگ بازالت یافت شده  و در بسیاری از بخشهای ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرند.

این ماده همانند پشم شیشه حساسیت ایجاد میکند با این تفاوت که درجه حساسیت ایجاد شده بسیار بیشتر از پشم شیشه است.

امیدواریم توانسته باشیم تا حدودی اطلاعات شما را در زمینه ی آشنایی با درب های ضد حریق رفع افزوده باشیم.

اگر به دنبال فروشنده و تولیدکننده درب چوبی ضد حریق و یا نصاب درب چوبی ضد حریق میگردید براحتی ایشان را  در وب سایت ساختمونی ها بیابید و از مشاوره های آنها در امر تهیه و خرید درب چوبی ضد حریق استفاده کنید و با آنها در ارتباط باشید.

پیشنهاد ساختمونی ها

شما سروران گرامی از طریق سایت ساختمونی ها می توانید بهترین ارائه کنندگان خدمات مد نظرتان را پیدا کنید و کارهای ساختمانی تان را به آنها بسپارید ، همچنین در بخش درب ضد حریق میتوانید سایر دربهای ساختمانی ضد حریق مرتبط را ملاحظه فرمایید.

با تشکر از توجه و همراهی شما

  ثبت آگهی رایگان