در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های درب چوبی

درب ضدآب ABS مناسب سرویس و حمام درب چوبی

آگهی رایگان
2 سال قبل

درب داخلی HDF دو قاب درب چوبی

آگهی رایگان
2 سال قبل

فروشنده درب چوبی داخلی درب چوبی

آگهی رایگان
2 سال قبل

درب چوبی

آشنایی مختصر با درب چوبی

درب چوبی از گذشته های دور تا به الان همواره مورد توجه بسیاری از مردم بوده و به علت زیبایی ها و طرح و نقش های زیبایی که در درب چوبی میتوان پدید آورد همیشه مورد توجه خاص و عام بوده است.

همانطور که میدانید امروزه درب چوبی بیشتر در فضاهای داخلی منازل کاربرد دارد تا به بیرون خانه مانند گذشتگان ما.

انواع درب چوبی با توجه به فرهنگ ها و سنن کشورهای مختلف متفاوت می باشد و مواد اولیه و نحوه ساخت آنها نیز متفاوت می باشد.

اجزای مختلف درب ها نیز به مرور زمان و بر اساس نیازمندی های انسانها شکل و شمایل خاص خود را به خود گرفته است.

گاهی اوقات در زمانهای مختلف بنا به تاریخ ها و فرهنگهای آن زمان علائم و شکلهای مختلفی در طراحی درب چوبی تاثیر گذار بوده است.

ترکیب چوب و فلز

در طول زمان ترکیب چوب و فلز باعث ایجاد درب های چوبی مستحکمتری شد و از این جهت باعث ایجاد درخواست تنوع بیشتر گردید.

در گذشته حتی دستگیره هایی برای درب چوبی تعبیه میشد که با نواختن آن بر درب جنسیت شخص مشخص بود که پشت درب آقا یا خانم می باشد و تن صدای نواخته شده بر درب چوبی حاکی ز این امر می بود.

اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی درب های فلزی جای خود را به درب های چوبی داد و زنگ درب ها، آیفون های تصویری و بقیه موارد که خودتان بهتر میدانید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم امروزه درب چوبی در داخل ساختمان کاربرد فراوانی داشته و زیبایی دوچندانی به محیط زندگی میدهد.

اگر درب ها را بر اساس جنس آنها بخواهیم تفکیک کنیم درب چوبی بیشترین آمار کاربرد در ساختمان ها را داشته و دارد.

تولیدکننده گان

تولیدکننده گان درب های چوبی نیز با توجه به مسائل اقتصادی و صرفه جویی در مصرف چوب از روکش های طبیعی از مواد پلیمری که براحتی میتوان طرح و فرم چوب را بدهند به جای چوب استفاده کرده تا هم از قطع بی رویه چوب درختان جنگلها جلوگیری شود و هم دوام بیشتری را در جنس درب ها بوجود آورند.

که این خود سبب کوتاهتر شدن چرخه تولید بنا به بوجود آمدن تکنولوژی های نوین شده و مقرون به صرفه بودن در هزینه های وارده و اقتصادی تر شدن هم برای خریداران و هم تولیدکنندگان درب چوبی میگردد.

حال باید در نظر گرفت که همواره سلایق مخاطبین بر تولید انواع درب های چوبی تاثیر گذار بوده است و باعث ایجاد تنوع در جنس ، کیفیت ، قیمت و حتی رنگ آمیزی درب ها باشد و کاربری های مختلفی در این زمینه بوجود آورد .

پیشنهاد ساختمونی ها

شما سروران گرامی از طریق سایت ساختمونی ها می توانید بهترین ارائه کنندگان خدمات مد نظرتان را پیدا کنید و کارهای ساختمانی تان را به آنها بسپارید ، همچنین در بخش درب ورودی میتوانید سایر دربهای ورودی مرتبط را ملاحظه فرمایید

  ثبت آگهی رایگان