در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

ساختمونی ها

آگهی های گروه شومینه

شومینه برقی شومینه

آگهی رایگان
1 سال قبل

شومینه

آشنایی بیشتر با شومینه در وب سایت ساختمونی ها

امروزه شومینه هم در گرمایش  و هم در تزیین منازل و ساختمان کاربرد دارد، شومینه ساختمان به منزله گرمایشی که در محوطه ایجاد می کند باعث آرامش و گرما می شود  و از شعله های نورش که به طور متداول و متناوب شعله ور میشوند شعله های آتش به صورت زیبایی در این تجهیزات نمایش داده میشود

و به دکوراسیون منازل رنگ دیگری میدهد .

با توجه به گذر زمان شومینه ها در طرح های مختلفی ارائه شدند که در ادامه با آنها نیز آشنا خواهیم شد

تعریف

همانطور که میدانید این نوع وسیله از وسایل های گرمایشی است که از گذشته تا کنون شامل تغییراتی بوده مثلا در گذشته از شومینه به عنوان وسیله ای برای پخت و پز استفاده میکردند در صورتیکه با مرور زمان هم  به عنوان وسیله زیبایی  و هم به عنوان وسیله ای که با تکیه برآن بشود خانه را گرم کرد استفاده میشود .

اجزای تشکیل دهنده

1- منقل  و کوره  که با توجه به نوع منقل ها متفاوت عمل می کنند

2- وسیله ای به نام دمپر که در قسمت  ورودی کوره تعبیه شده است که باعث میشود گرما بیهوده هدر نرود .

3- دودکش که با توجه به نوع شومینه استفاده میشود

همینطور هم وسایلی هستند که در امر زیبایی  و تزئینی شومینه به کار می روند مانند : سنگ ، سرامیک  ، کاشی ، آخر ، گچ ،  سیمان سفید و فلزاتی رنگی همچون برنز و ورقه های آهنی که  نقش بسزایی در زمینه زیبایی به شومینه می دهند.

و همه اینهایی را که گفتیم شومینه را از لحاظ دکوراسیون و زیبایی برای ساختمان منحصر به فرد می کنند .

دسته بندی ها

 • هیزمی

  برای تامین حرارت و گرما  از چوب استفاده میکند که شومینه هیزمی یکی از قدیمی ترین شومینه هاست و امکان اینکه کم و زیاد کنیم در این نوع ها وجود ندارد و تا حدودی میتوان گفت گرمای بیش از حد دارد و قابل کنترل  هم نیست با اینکه دوده زیادی را از خود به جای میگذارد اما  بسیار لذت بخش است .
   
 • گازی

  برای تامین حرارت و گرما از سوخت گاز استفاده میکند گرچه آن حس خوبی را که هیزم ایجاد میکند را ندارد اما از لحاظ تمیزی بهتر عمل میکند و دوده تولید نمی کند .

این یکی از دلایلی است که شومینه های گازی را نسبت به هیزمی برتری می دهد و این نوع را منحصر به فرد میکند

 • الکل سوز

  برای تامین حرارت و گرما از سوخت اتانول استفاده می کند. از لحاظ گرمایشی نسبت به دو شومینه گفته شده کمتر است، اما به راحتی نصب می شوند  در طرح و مدل تنوع بالایی دارند و میتوان گفت اتعطاف پذیری که این نوع برای دکوراسیون منازل دارد بسیار منحصر به فرد است و خود را با هر دکوری وقف می دهد .
 • برقی

  برای تامین حرارت و گرما از الکتریسته استفاده می کند همانند یک شومینه واقعی عمل می کند قابلیت آن را دارد که بتوان شعله را تنظیم کرد و یکی از مزیت هایی که این نوع دارد نسبت به سایر روشها مقرون به صرفه تر است و احتیاجی به تعمیر و نگهداری ندارد.
   
 • ژل سوز

  برای تامین حرارت و گرما از ژل استفاده میکند که نسبتا به سایر شومینه ها هزینه بالاتری دارد و کم ترین کاربرد را در بین شومینه ها دارد و از مزیت هایی که میتوان به آن اشاره کرد نصب راحت آن است.

تاثیر گذاری در دکوراسیون داخلی

با توجه به دسته بندی که در شومینه ها و استفاده ای که از گرمایش آنها میشود و صنعت گرمایشی که روز به روز در حال تغییر است محبوبیت خود را از دست نداده چرا که می تواند با طرح های مختلفی که دارد در زیبایی منازل و شکل دادن به فرم خانه ها و ساختمان نقش یک دکور را ایفا کند .

و از آن به عنوان یک طاقچه زیبا استفاده نمود و از طرفی نوع هیزمی آن باعث فضایی شاعرانه و صمیمی می شوند که محیط را بیش از پیش لذت بخش تر میکند و قطعا فضای ظاهری منازل نقش مهمی در روحیه افراد دارند.

و فضا را با درون خود سازگار میکنید و از لحاظ ساختاری نسبت به سایر وسایل گرمایشی شیک هستند و شومینه را میتوانید با توجه به سلیقه ای که دارید سفارش دهید.

پیشنهاد ساختمونی ها

شما سروران گرامی از طریق سایت ساختمونی ها می توانید بهترین ارائه کنندگان و فروشنده های شومینه را پیدا کنید و کارهای ساختمانی تان را به آنها بسپارید و یا شرکت ، فعالیت خود را تبلیغ نمایید ، همچنین در بخش معماری و دکوراسیون میتوانید سایر خدمات مرتبط را ملاحظه فرمایید.

  ثبت آگهی رایگان
<